900 Tl Karşılığında Öğretmenlik Yaptım

900 Tl Karşılığında Öğretmenlik Yaptım

İnsan Hakları Ortak Platformu’nun hazırladığı rapora göre OHAL’de çıkarılan 28 KHK ile 111.588 kamu görevlisi, hakkında herhangi bir yargı kararına dayanmaksızın ömür boyu kamu görevinden ihraç edildi.

İhraç edilen kamu görevlileri üretmeye ve ayakta durmaya devam ediyor. Mersin Üniversitesi’nden ihraç edilen akademisyenler seslerini açmış oldukları “Kültürhane” ile duyurmaya çalışırken, Diyarbakır’da ihraç edilen 33 eğitim emekçisi ile birlikte 2 sağlık emekçisi “Diyar Emek” adında kırtasiye açmış, Adıyaman’da ihraç edilen Ayşegül öğretmen ise açtığı çiçekçi dükkanında çiçekçilik yaparak hayata tutunuyor.
Öğretmenlik olmasa da hayata tutunmaya çalışanlara 686 sayılı KHK ile ihraç edilen Çınar çifti de eklendi.

Gazete Duvar’ın haberine göre Ankara’da öğretmenlik yapan Cem Doğan Çınar ve Müslime Yıldırım Çınar çifti 16 yıl önce aynı gün göreve başladı. 7 Şubat tarihinde yayımlanan 686 sayılı KHK ile beraber çalıştıkları okuldan ihraç edilen Çınar çifti köfteci açtı. KHK sonrası zor günler yaşadıklarını aktaran Cem Doğan Çınar gönüllü psikologların desteği ile hayata tutunduğunu söyledi.

900 TL KARŞILIĞINDA ÖĞRETMENLİK YAPTIM

Öğretmenlik sürecinde bazı okul yöneticileri ile sorunlar yaşadıklarını söyleyen Çınar’a göre ihraçlar kurumlar içindeki temelsiz iftiralara dayanıyor. Çalıştığı okuldaki bir yönetici ile 19 Mayıs, 29 Ekim gibi resmi günlerde yapılacak programlarda engellemelerle karşılaştıklarını söyleyen Çınar ihracının ardından uzun süre işsiz kaldığını anlattı. Özel bir kurumda öğretmenlik yapmaya başlayan Cem Doğan Çınar o süreçte yaşadıklarını şöyle aktardı:

İhracın ardından özel bir kurumda 900 TL karşılığında öğretmenlik yaptım. İsmimi kesinlikle o kurumda kullanmamam tembihlendi. Hiçbir bir hakkın sağlanmadığı bu yerden ayrıldım. Öğretmenlikten önce yaptığım köfteciliğe geri döndüm.

Haberin Devamını Okuyun

Kaynak: Gazete Duvar

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın