Adalet Yürüyüşünde Bir KHKlı

yorumsuz
5.316
Adalet Yürüyüşünde Bir KHKlı

Yürüyüş de Bizi kim duyar ki?

Sabaha karşı uyuduğum için biraz geç kalkmıştım ve çocukları atlatana  kadar saat 13.00 olmuştu. Apar topar inip bindim arabaya ki benzin ışığı yanıyordu, neyse dönüşte alırım demiş ve yola koyulmuşken, Gazda bitince mecburen son paramla bir istasyona girip biraz yakıt aldım.
Sincan da büyümüş yetişmiş içine kapanık olmasa da pek girişken bir tip olmayan ben ! Şuan faklı mağduriyetler yaşayan insanların içinde hakkımı gasp edenlere karşı Adalet diye yürümeye gittiğim için açıkçası baya heyecanlıydım.

 

Ankara’dan 50 km ye yakin bir mesafeden sonra Korteje yetiştiğim de öğle yemeği çay ve ihtiyaç molası vardı. Ramazan ayı olduğu için, kendi kendime sanırım herkes seferi dedim ve güldüm 🙂

 

Ne yalan söyleyeyim dikkatimi ilk çeken organizasyondu. Çünkü her şey düşünülmüş; seyyar lavabo, sular, çaylar çeşitli sulu yemekler, ara dinlemeler de sandvicler, krakerler, yağmur için pançolar vs vs. Gerçekten yürümeyeni yürütür bu kortej.

             Şimdiye kadar uzak kaldığım iletişim kurma şansımın pek olmadığı Nursuz Solcular dediğim kişiler var ya; gerçekten çok kibar, nezaketli ve insancıl insanlardı.

 

Hayatımda hiç muhatap olmadığım bir üsluba sahip biri ara dinlenmede yanıma geldi ve bana kuru yemiş ikram etti, teşekkür edip aldım cebime koydum. Kendi kendime dedim ki; bizi bir birimizden ne kadar da koparıp uzaklaştırıp aramıza ön yargılar koymuşlar!
Birde tvlerde gördüğüm vekiller, ünlüler de aynı ben gibiydi ! Sıraya giriyorlar sohbet ediyorlar kahkaha atıyorlar halay çekiyor alkış tutuyor adalet diye bağırıyorlardı! Ve işte orada dedim ki oğlum kocaman vekil herkesin tanıdığı ünlü şahıslar adaletsiz kalmış sen kimsin-lan git evine otur ağla, bunları duyarlar da seni kim duyar fakir!

 

Doğruya beni kim duyar!
Ben Sincan da büyümüş Annesi yemek pişirerek babası taksiye çıkarak 3 çocuğunu okutmuş, Merkezi atama ile Hakkı ve Hukuk ile Memur olmuş ve bir sabah sebepsiz nedensiz alakasız Hukuksuz bir şekilde işinden ekmeğinden ihraç edilmiş, eşi ve 2 çocuğu ile kiralık evini döndürmeye çalışan garip fakir Anadolu çocuğu.

 

Bizi kim duyar ki ? Diye düşünüp Kızılcahamam’a doğru bir dar geçit den devam ederken yolumuz, yağmur iyice bastırmış insanlar ıslanarak yürümeye devam ediyordu. Belki de yağmur bir işaretti. Allah duyuyor ya bana yeterdi ! Ancak Kader mücadele ile tecelli ederdi, isteyene değil gayret edene verilmez miydi ?Hiç bir şey yapmamaktansa Masum zararsız barışçıl bir eylem olan yürümek sadece yürümek bile bir eylem, fiili bir isteme metodu olarak kabul edilir miydi bilmiyorum ama Bizi kim duyar ki diye düşündüğümde içimden bir ses; Allah seni duyar dediğini ben duydum sanki !

Mahir Metinoğlu / KHK Mağduru

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın