Bir KHKlının Kaybolan Hayalleri

yorumsuz
2.233
Bir KHKlının Kaybolan Hayalleri

Akşam saat 10 gibiydi. Ertesi gün, yani 16 Temmuzda kardeşimle İstanbul’daki müzeleri vs gezecektik.
İnternetten müze kart nasıl çıkarılır diye bakıyorduk beraber. Fakat fazla uzun sürmedi, tıpkı öğretmenlik hayatım gibi.

İlk ve son kez Şubat 2016’da stajyer olarak atanan 30 bin öğretmenden biriydim ben de. Bilenler vardır. Atandığımız okula gitmeden önce bir dönem boyunca başka bir okulda staj yapacaktık.

Staj yeri olarak İstanbul’u seçmiştim, kardeşim orada okuyor diye. Kuleli aşıklarındandı o da. Az eskitmedim kulelinin yollarını. Her hafta onu evci çıkarmaya giderdim. Çengelköy sahili, Beylerbeyi tanırdı bizi.

Danışman öğretmenle beraber haftada 10 saat falan derse giriyordum. Rahattı ama öğretmenlik yaptım diyemem. Kendi sınıfım, kendi öğrencilerim olmadı hiçbir zaman. Hep birazını yaşadım hayallerimin ve erteledim mecburen.

Asıl atandığım yer bir kasaba okuluydu Lüleburgaz’da. Eylül ayında oraya geçecektim. Fırsat bulunca görmeye gittim, öğretmenlerle tanıştım.

Beklediğimden çok çok güzel bir okuldu ve okulun tek matematik öğretmeni ben olacaktım. Hatta müzik derslerine falan da girmeyi istiyordum. Çünkü ben müzik dersinde matematik anlatmayacaktım. Çarşambayı sel aldıyı söyleyecektik beraber.

Kader işte, 22 Temmuz cuma günü bir telefon geldi. Müdür yardımcısı beni okula çağırıyordu. Telefonda konuyu söylemedi…

Hemen MEBBİS’i açtım fakat o da ne? Erişimimi engellemişler. Kendimi hazırlayarak gittim en kötüsüne. Müdür ve yardımcısı karşımda bir şeyler geveledi önce. Sonra açığa alındığımın tebliğini yaptılar.

Buraya dikkat! Bakanlık beni 19 Temmuz salı günü açığa almıştı. Yani pazartesi günü tespit etmişler beni de diğer 15 bin öğretmenle.

19 yıllık emeğimi 1 günde ayın 19’unda harcadılar. Ben tabi güldüm yüzlerine karşı. Hiç öyle nasıl olur gibi tepkileri veremedim. Soranlara gülerek gitti dersiniz dedim anlamadılar. Her şeye rağmen gülebilmek çok güzelmiş.

Yasin

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın