Bylock Kullanmak Red Gerekçesi

yorumsuz
16.950
Bylock Kullanmak Red Gerekçesi

OHAL İnceleme Komisyonu’nun verdiği ilk “red” kararlarından birinin tebligatı KHKlı Platformu’nda paylaşıldı. Buna göre, karar tebligatında, halen bir sır gibi tutulan, komisyonun neye göre, hangi kritere göre karar verdiğine dair bir fikir elde edebiliyoruz. Kararın detayları şöyledir:

Karar tebligatının ilk sayfasında, başvurucunun beyanları, başvuruya ilişkin bilgi ve belgeler bölümünde, bylock kullanım tespiti, adli kovuşturma bilgileri, istihbarat ve diğer bilgilerin yer aldığı görülüyor.

Paylaşılan karar tebligatının ikinci sayfasının ilk bendinde, Olağanüstü hal kapsamında yapılan kamu görevinden çıkarma işleminin niteliği hakkında bir açıklamaya gidilmiştir. Buna göre, kişilerin terör örgütleriyle bir bağlantısının bulunmasının, kamu görevinden çıkarılması için yeterli gerekçe kabul edilmiştir. Yapılan işlem, “geçici olmayan, nihai sonuç doğuran bir tedbir” olarak ifade edilmiştir.

Başvurunun değerlendirilmesi bölümünde ise, Yargıtay Genel Kurulu’nun Bylock Kararına atıf yapılarak, programın FETÖ/PDY üyelerinin kullanması için yapılmış, dağıtılmış bir program olduğundan hareketle, bu programın kullanılmasının tespiti halinde ilgili şahsın örgütle bağlantısını gösteren delil olarak alınacağı belirtilmiştir.

Kararın devamında ilgili KHKlı şahsın, bylock kullanıcısı olduğuna dair tespitler olduğundan hareketle, işe iade talebinin reddedildiği ifade edilmiştir.

Ulaşılan karar tebligatın görselleri şöyledir:

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın