Çamur At Tutmazsa İzi Kalır

yorumsuz
1.708
Çamur At Tutmazsa İzi Kalır

Ömer Faruk Gergerlioğlu, artigercek.com’da yer alan köşesinde hukuk katliamıyla yüzbinlerce sivili etkilemenin ötesine geçildiğini, ruh hastalığının altına gizlenen ihbar kültürünün kan dökmeye başladığına değinmiş. Yazının çarpıcı bölümlerini sizlerle paylaşıyoruz. 

Volkan Bayar’ın yaptığı katliam, cerahat dolu bir yaranın patlamasıdır. Bu ülkede daha nice katliamlar yapıldı. İlla kan dökülmesi gerekmiyor. Bu katliamları küçücük hücrelerinde aylardır iddianame hazırlanmasını bekleyenlerden sorabilirsiniz. Bu katliamları cezaevlerindeki hamile annelerden, yüzlerce çocuktan, hasta tutukludan sorabilirsiniz.

Mahkeme salonlarının dili olsa, konuşsaydılar nice hukuk katliamının oralarda icra edildiğini size anlatırdı. Yargı mensubunu odasında gözaltına alıp, tüm mesai arkadaşları ve medyanın arasında ellerini kelepçeleyerek götürüyorsanız orada adil yargıçlar bulacağınızı mı sanıyorsunuz? Hukuk katliamını yaptıktan sonra vicdanlı bir karar mı bekliyorsunuz? Aylardır tutuklu eşinin yolunu gözleyen anneler, çocuklar size çok hukuk katliamlarını anlatır, merak etmeyin.

Demokrasi, hukuk yoksa muhbirlik, gammazcılık en iyi karalama metodudur, bilmez misiniz? İşte örneği….Bir doktor arkadaşımın iletisi.

Hocam bugün fabrikada şahit olduğum olay, iki kişi kavga ediyor ve ayırıyorlar, birisi kavgacılardan birine ‘ne uğraşıyorsun, onu fetöcü diye şikayet et’ diyor, gerçekten içler acısı durum.

Daha bu katliamlar niye oluyor diye soruyor musunuz? Veya bir başka örnek. Geçtiğimiz gün bir KHK’lının oğlu bana ‘babam sonunda kendisini ihbar edenleri bir şekilde tespit etmiş, 3 kişiden 2 ‘ sini söyledi, öteki hiç ummadığın birisi ve kötü bir şey yapmandan endişe ettiğim için söylemeyeceğim dedi’ diye aktarıyor. Ülkede nasıl hukuksuz bir cadı avı olduğunu dair daha on binlerce anı var bende. Ancak bunlar sadece 1 gün içinde duyduklarım.

Volkan Bayar onlarca kişiyi ihbar etmiş. “Çamur at, tutmazsa izi kalır” anlayışı hakimse o ülkede hukuk katliamının olmayacağını mı sanırsınız? Volkan Bayar, ihbarları ilk önce Ak Parti milletvekili Metin Külünk’e iletmişse şimdi soruşturmaya gizlilik kararının neden getirildiğini halen  niye soruyorsunuz?

Bir ülkede yargının, yürütmenin, yasamanın keşmekeşe dönüşmesi katliamlar hazırlamayacaksa ne hazırlayacaktır? Hukukun ayaklar altına alındığı bir dönemde müfteriler ödüllendirilip, mağdurlar zindanların dibinden sesini duyuramayacaksa zaten katliamlar yapılmamış mıdır? Volkan Bayar soruşturması, onun hakkındaki önlarca kapatılan soruşturma nasıl kapatılmışsa tekrar gerçek yönler çıkmadan bitirilecektir, bu herkesin şimdiden gördüğüdür, fail dokununca yandığınsa netice mümkün değildir.

Ne kadar manidardır, Eskişehir katliamının olduğu gün 2 ay önce Meriç nehrini geçmeye çalışırken ailece sular altında kalan Aslı Doğan bulundu. Tanınmayacak haldeki ceset Aslı Doğan’ın yüzüğündeki eşinin ismi ve kendi isminin birlikte olduğu yazıdan teşhis edildi. Katliam illa Osmangazi Üniversitesinde mi yapılır? Gelin Meriç’in soğuk sularında yaşanan facianın arkasında nasıl bir hukuk katliamı olduğunu araştırın ilk önce.

Bir kere size kafayı takmasınlar. Ak Partiyi eleştirdiği için cezalandırmanın her türlüsüne uğrayan Furkan Vakfı’na gönül veren öğrenciler cezalandırılıyor bu sefer. Evlerinden sokağa atılıyorlar, eşyaları sokaklarda, geceliyorlar öğrenci halleriyle. Öğrencilere evlerini kiraya veren ev sahiplerine ağır cezalar kesiliyor, bezdirilmek isteniyor, peki bu da başka bir hukuk katliamı değil midir? Sessiz kalan milyonlarca insan vicdanlarının katili değil mi sizce?

Volkan Bayar’a ‘ruh hastasıymış’ diyerek kurtulamazsınız. İşlediğiniz yüzbinlerce sivil cinayetten sonra kan dökeni de oldu sonunda, niye şaşırıyorsunuz ki? Sorumlusunuz, sorumlusunuz, sorumlusunuz.

Haberin tamamı için tıklayınız.

KAYNAK : Artıgerçek

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın