Damatlar Hukuku

yorumsuz
1.324
Damatlar Hukuku

Önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş‘ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve ardından da Eski Başbakan Yardımcısı AKP Milletvekili Bülent Arınç‘ın damadı Ekrem Yeter‘in tahliyeleri oldukça ses getirdi.

Gerek sosyal medya, gerek muhalif basın tarafından bolca dile getirildi. Hatta ve hatta Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör bile ne oluyor? dedi.

          Şöyle demiş yazının girişinde Dilek Güngör

Bank Asya’da parayı yöneteni çıkar, gariban öğretmeni karı-koca içeride tut. Damatları bırak, kermesçi teyzeleri topla. Örgütün elebaşlarının elini kolunu sallayarak gümrük kapısından çıkmasını görme. Parası olanın ifadesinin cezaevinde alınmasına göz yum. Böyle uzayıp gider…

Dilek Güngör yazısının devamı

Kaynak:Sabah

Peki soruyorum, bu nasıl hukuk? Yoksa “Damatlar Hukuku” mu?

İçerde yüzlerce hatta belki binlerce ağır hasta varken sırf birilerinin damadı oldukları için abidik gubidik gerekçelerle tahliye ediliyorlar. Aynı hukuki kriterler diğer tutuklulara neden uygulanmıyor?
Ancak biz KHKLIPlatformu olarak tahliyelerini yani tutuksuz yargılanmalarını sorgulamıyoruz. Aynı işlem diğer tutuklular için neden yapılmıyor diyoruz.
E hadi onu da yapmıyorsunuz bari hastaları, hamileleri, yeni doğum yapanları tahliye edin.Bebekler cezeevlerinde büyüyor. Anneler sütlerini lavabolara döküyorlar.
El İnsaf!
Darbeye fiilen katılmamış, suça bulaşmamış herkesi tutuksuz yargılayın. yargıya müdahale etmeyin, hukuk işlesin.

İhraç olan hiç bir kamu görevlisinin yargılanma korkusu yok, ama ADİL YARGILANMAK şartıyla…

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın