Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit Hayatını Kaybetti

yorumsuz
6.701
Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit Hayatını Kaybetti

İhraç edilmeden ve tutuklanmadan önce Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde görev yapan Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit, 14 ay tutuklu kaldığı Bandırma Cezaevinde kalın bağırsak kanserine yakalanmış ve hastaneye götürüldüğünde rahatsızlığının 4. evresine gelmişti. Uzun uğraşlar sonucu tahliye edilen Özcerit, dün hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz.

Grihat.com’da yer alan haberin önemli bölümlerini sizlerle paylaşıyoruz. 

OHAL sürecinde Sakarya Üniversitesi öğretim üyeliğinden ihraç edilen Özcerit, yaklaşık 14 ay tutuklu kaldı. Bu süre içinde Bandırma Cezaevinde aşırı sancılar, iştansızlık, kısa zamanda aşırı kilo kaybı gibi şikayetlerden dolayı hastaneye götürüldü.

Bandırma’daki hastane yetersiz kalınca Özcerit, daha büyük bir hastane olan İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Buradaki incelemeler sonucunda ‘karaciğe ve bağırsağında tümör ” tespit edilen Özcerit’teki kitle metastas yaparak vücuduna yayılmıştı. Hastalığı ileri seviye kanser olan yanında refekatçi bile bulunmayan Özçerit, eşi ve çocuklarıyla dahi görüştürülmüyordu.

Özcerit serbest bırakılmak yerine jandarma gözetiminde mahkum koğuşunda kalmaya devam etti.

Yoğun çaba sonunda tahliye edilen Ahmet Turan Özcerit’in hastalığı ilerlemeye devam etti.Hastalığa daha fazla dayanamayan Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit dün vefat etti.

Oğlu Sinan Özcerit ise, ​”Babam son anlarında yatağından kalktı, kollarını sıvazlayarak abdestini aldı, anneme ve kardeşlerime sarıldı ve ruhunu teslim etti. Dualarınızı eksik etmeyin. Mücadelesi bitmedi...” sözleriyle babasının ölüm haberini duyurdu.

Haberin tamamı için tıklayınız.

KAYNAK: Grihat.com

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın