açlık grevi


Nuriye Gülmen’e Tahliye Kararı

Nuriye Gülmen’e Tahliye Kararı

15 Temmuz sonrası işlerini kaybeden eğitimciler, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, açlık grevine başladı. Ankara Yüksel Caddesini mücadelelerinin merkezine dönüştüren ikili, 23 May 2017’de tutuklandı...
Haberler2 Aralık 2017
OHAL’de Babalık

OHAL’de Babalık

Baba olmak…Çoğu erkek için hayatın dönüm noktası. Tarifi imkânsız, sonsuz ve karşılıksız bir sevgi, adanmışlık, fedakârlık, mutluluk, sonsuza dek sorumlu olduğu bir çocuğu olacağı duygusu,..
Köşe Yazıları2 Kasım 2017
2017’yi Uğurlarken

2017’yi Uğurlarken

İl il geziyorum son zamanlarda, kimi eğitim, kimi iş, kimi ziyaret amaçlı. Şunu fark ettim; her şehir, KHK’lardan farklı etkilenmiş, insanların ruh halinden, günlük yaşamlarında..
Köşe Yazıları21 Ekim 2017
Ölümün Kıyısında İki Yaşam

Ölümün Kıyısında İki Yaşam

Bir hekim anlatıyor:  …Tıp fakültelerinde sağlığın tanımı; ‘Fiziksel, ruhsal ve sosyal olarak tam iyilik hali’ şeklinde yapılır. Hekimliğin alfabesidir. Zorla müdahale bir tedavi yöntemi olamaz...
Köşe Yazıları21 Ağustos 2017
Doktorlarına Muayene Engeli

Doktorlarına Muayene Engeli

KHK ile mesleklerinden ihraç edilen ve 162 gündür açlık grevinde olan tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın doktorları, Başsavcılığın muayene etme yerine kendilerini açlık..
Haberler17 Ağustos 2017
Günah Keçileri…

Günah Keçileri…

Güvenlik güçlerinin, düzenlenen eylemlerde Gülmen ve Özakça’nın isimlerinin kullanılması halinde müdahale edileceği tehdidinde bulunmasının anayasaya aykırı olduğu, yetkililerin suç işlediği belirtildi. KHK ile ihraç edilmelerinin..
Haberler13 Ağustos 2017
Nuriye’nin Mesajı

Nuriye’nin Mesajı

Nuriye Gülmen’den Bayram Mesajı KHK ile görevlerine son verildikten sonra açlık grevine başlayan akademisyen Nuriye Gülmen’den bayram mesajı geldi. Nuriye Gülmen’in bayram mesajı Twitter hesabından..
Haberler26 Haziran 2017