Gökhan Öğretmen Suçsuz Çıktı!

yorumsuz
9.320
Gökhan Öğretmen Suçsuz Çıktı!

Gökhan Açıkkolu. 23 Temmuz 2016’da gözaltına alındı. Gözaltında işkenceye maruz kalarak yaşamını yitirdi. Cenazesi İstanbul’da defnedilmedi, hainler mezarlığı gösterildi. Konya’daki cenazesine imam gönderilmedi. Gökhan Öğretmen’in, vefatından 1,5 yıl sonra suçsuz olduğu ve göreve iadesinin istendiği ortaya çıktı…

Gökhan Açıkkolu, Ümraniye Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin tarih öğretmeni olarak görevliydi. Darbe girişimi sonrası, 23 Temmuz 2016 tarihinde gözaltına alındı. Gökhan Açıkkolu, 14 gün gözaltında tutulmaya devam edilirken 5 Ağustos 2016 günü yaşamını kaybetti. TİHV’in de Gökhan Öğretmen hakkında yaptığı inceleme ve soruşturmalara göre, gözaltında işkence ve kötü muamele nedeniyle öldüğü ortaya çıkmıştı.

Oğlunun cenazesini alan baba Ayhan Açıkkolu’na, OHAL nedeniyle oğlunun cenazesinin İstanbul’a defnedilemeyeceği, eğer ısrar ediliyorsa Ballıca’daki Hainler Mezarlığı‘na, İslami koşullara uyulmaksızın defnedilebileceği söylendi.

Bunun üzerine ailesi Gökhan Öğretmen’in naaşını defnetmek üzere Konya’ya götürdü. Cenaze namazını, diyanet imam görevlendirmediği için bir mahalleli kıldırdı. Gökhan Öğretmen, yalnız ve garip bir şekilde ahirete uğurlandı.

Vefatından 1,5 yıl sonra, 20 Şubat 2018 tarihli Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalıştığı okula yazdığı resmi yazıda Gökhan Öğretmen’in suçsuz olduğu ve göreve iade edilmesi işlemlerinin yapılmasının istendiği ortaya çıktı.

Gökhan Öğretmen’ın dirisine, ölüsüne, ailesine, sevdiklerine ve tüm vicdan sahibi insanlarımıza çektirilenlerden dolayı hesap verilemeyeceği vakidir. Bütün bunlar hiç yaşanmamış gibi 1,5 yıl sonra suçsuzluğunun devlet tarafından kabul edilmesi bunun en açık belgesidir. Büyük bir iftiranın, işkencelerin, ailesine ve naaşına gösterilen hürmetsizliğin, terbiyesizliğin bu dünyada karşılığı olabilecek bir ceza bir yaptırım yoktur. Halen cezaevlerinde, nezarethanelerde işkence ve kötü muameleler devam ederken, halen binlerce masum insanın hukuksuzluk ve keyfilikle yargılandığı ortamda, yetkililerin bunları kabul edip “Hata yaptık” demelerini beklemiyoruz. Zira sorsak hala “Türkiye bir hukuk devletidir” “Her adli işlem hukuka uygun yapılmaktadır” diye papağan gibi tekrar ederler. Yalnız şunu demek vazifemizdir:

Allah’tan korkun! Canını yaktığınız masumların ahından, inlemelerinden, gözyaşlarından korkun! Bugün bu insanlar nasıl çaresizse yarın sorumluluk almadığınız o güvenli sıcak koltuklarınız, yetkileriniz sizi yutan canavarlara dönüşecektir. 

Halen insanlığını vicdanını kaybetmemiş olanlara, bu işin içinde olan OHAL Mağdurlarına ve KHKlılara da çağrımız olsun. Gökhan Öğretmen ve onun gibi binlerin, her birinin hesabını bizler sormadıkça insanlıktan, vicdandan ve başımıza gelecek herhangi bir haksızlıktan dolayı ağzımızı açma hakkımız var mıdır? Şu zulüm yaşandı, yaşanıyor, yaşanacak. Madem zalimler ibret almıyor, icraatlarına devam ediyorlar. Zalime karşı hakkı söyleyenler de devam etmelidir.

Unutmamak ve unutturmamak andıyla,

Kamyoncu Fikret

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın