Görmez Ailesi’nin Sesini Kim Duyacak ?

yorumsuz
1.563
Görmez Ailesi’nin Sesini Kim Duyacak ?

Fatma Görmez 41 yaşında ve 17 yıllık sınıf öğretmeni. Eşi Bekir Görmez 42 yaşında ve KHK ile kapatılarak Selçuk Üniversitesi’ne devredilen Mevlana Üniversitesi’nden kayyım atanınca ayrılmış.

Fatma Görmez, 4 yıl önce böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi görmeye başladığından beri mesleğini yapamıyordu. Yüksek enfeksiyon riskiyle raporlu olan Görmez, malulen emekliliğini istediği Milli Eğitim Bakanlığı’ndan emekliliğini beklerken KHK ile görevinden atılmış.

Bu süreçte gözaltına alınan eşi Bekir Görmez, Konya Kapalı Cezaevi’nde 14 aydır tutuklu. Aylarca tutuklu kaldıktan sonra Temmuz’da ilk mahkemeye çıkarılan Görmez’in mahkemesi 16 Ekim’e ertelenmiş. Tutuklanma sebebini Mevlana Üniversitesi adına tweet atmak olarak açıklıyor aile. Ancak bu tweetleri kendilerinin atmadığını ve 15 Temmuz’a karşı olduklarını savunuyorlar.

Yüzde 96 engelli raporuna sahip Fatma Görmez, şimdi Konya Selçuk Tıp Fakültesi’nde yatıyor. Görmez 35 kiloya düşmüş, böbrek yetmezliği, duyu kaybı ve eklem rahatsızlıkları var. Böbrekti rahatsızlık kalpte su toplamalara yol açmış. İki kalp ameliyatı yaşayan Fatma Görmez çocukları için endişeli.

Çiftin iki çocuğu var. Biri 14, biri 11 yaşında. Çocukların sağlık durumu da kritik. 14 yaşındaki Berk bir yıldır yaşanan süreçte ağır sağlık sorunlarına maruz kalmış. Hastalığı nüksetmeden önce çevresiyle iletişimini kesen Berk, yemeden içmeden kesilmiş. Yüzde 80 duyu kaybına sahip. Gözlerinden biri 10, diğeri 9 derece olan Berk, saatlerini televizyon önünde geçirmeye ve kimseyle konuşmamaya başlamış. Berk, bağırsak rahatsızlıklarıyla hastaneye kaldırılınca doktorlar hemen ameliyata almış. İlk ameliyat başarısız geçince Berk’in ikinci bir ameliyatla kalın bağırsağının bir kısmı alınmış ve bağırsak dışarı verilmiş.

10 gündür gıda ve su yasağı olan Berk şimdi hastanede seruma mahkum.

Haberin devamını okumak için tıklayınız

 

Kaynak : artigercek.com

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın