İade Sonrası Gökhan Açıkkolu Gelişmeleri

yorumsuz
6.059
İade Sonrası Gökhan Açıkkolu Gelişmeleri

Gözaltında yaşadığı işkence sonucu öldükten 1,5 yıl sonra, göreve iade belgesi ortaya çıkan Gökhan Açıkkolu, toplumda geniş çevrelerce duyuldu, konuşuldu. Bu ağır haksızlık sonrası yaşanan gelişmeleri özetledik.

***

Gökhan öğretmenin eşi, Mümine Açıkkolu, RS FM’de Yavuz Oğhan’ın “Bir de bunu izle” adlı radyo programına katıldı. Eşi gözaltına alındıktan bugüne yaşadığı acı süreci paylaştı, iddialara yanıt verdi.

***

Merkez medyada, KHKlılara yönelik yapılan adaletsizlikler nadiren konu olurken, Gökhan Öğretmen’in iadesi sonrası hikayesi Kanal D Ana Haber’de geniş şekilde işlendi.

***

CHP Milletvekili Hüseyin Çamak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada Gökhan Açıkkolu’nun dramını ve bu tür adaletsizliklerin artık yaşanmasının önüne geçilmesine dair talebini iletti.

***

Yüksel Direnişçisi ve KHKlı Veli Saçılık, Gökhan Öğretmen’in iade skandalı sonrası, Konya’daki köyünde bulunan kabrini ziyaret etti. Gazeteci Gökhan Özbek ve KHKlı Platformu üyelerimizden Mustafa Kaya da kendisine eşlik ettiler.

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın