Kavram Karmaşası

yorumsuz
1.736
Kavram Karmaşası

Kavram Karmaşası

Darbe (!): Hiçbir siyasîye dokunulmadan, masum halkın alt edilmesi ve kalkışmanın engellenmesi adına hiçbir dahli bulunmayanların hatta kafa kesen canîlerin kahraman ilan edilmesi.

Kahraman: Darbe gecesi, kalkışmayı önlemek için, Akıncı üssünden vazifelendirilen ve muvaffak olan 5 “KAHRAMAN” F-16 pilotunun, olaydan kısa süre sonra mesleklerinden ihraç edilmesi.

İhraç: Yıllarca vatanını muasır medeniyetler seviyesine getirebilmek için görev yapmaya çalışmış doktor, mühendis, asker, öğretmen, hakim, savcı vb. insanların ve dahi 15 Temmuz gecesi tankın önünde yaralanıp gazi olan polisin bile görevine son verilerek ağaç kökü yemeye mahkum edilmesi.

Ağaç Kökü: Görevine son verilip “Ağaç Kökü” yemeye mahkum edilen gencecik bir doktorun, bırakın hayallerini gerçekleştirmesini, elinden ekmeği alındığı için bu travmayı atlatamayıp intihar etmesi. ve bunun gibi onlarca ölüm..

Ölüm: Binbir türlü işkenceye maruz bırakılarak şeker ilaçlarının dahi verilmeyerek ölümüne göz yumulan bir öğretmenin naaşının -ne hainliği görüldü ise (!)- aileye baskı uygulanarak “Hainler Mezarlığı” na gömülmek istenmesi.

İhanet: “Meyve Suyu” adı altında Coca-Cola fabrikası açanların, “Satın alınan her Coca-Cola, bir Filistin’li müslüman kardeşimize atılacak bir mermi demektir” diyenlerin islam alemine ihanet etmiş olmaması fakat hayatını tüm dünya insanlarının fakirlik ve cehaletini yok etmeye adamış, ülkenin en entellektüel kişiliklerine hain yaftası vurulması, bu vaziyetten de utanç duyulmaması.

Ve Utanç: Kermeste börek, pazarda sebze satan, okulda öğretmenlik, yurtta rehberlik yapan “17 bin” kadının/annenin, güneşe hasret çocukların ve henüz kundaktaki günahsız bebekler olmak üzere tam “668” yavrunun zalim eller tarafından zindanlara atılması, 4 aylık bebeğe patlıcan yemeği ve bulgur pilavı yedirtebilecek kadar esfel-i safilîn’ e düşülmesi, aynı bebeğe bebek bezini 2 gün sonra zorla getirip ıslak mendilin çok görülmesi, yeni doğum yapmış annelerin sedyelere kelepçelenmesi ve hastane kapılarının önünde azılı suçlularmış gibi nöbetler tutulması, tansiyonundan kanserine, ölümle pençeleşen yüzlerce masumun tedavisine dahi izin verilmemesi, insanlıktan nasibini almamışların ise gözünü ve kulağını bunlara kapatması..

Ben mi utanmalıyım acaba sizle aynı havayı soluduğuma?

Hani gazeteciyim diye geçinip güya masumların hakkını arayan kişiler diyor ya; “Fetö üyesi kadınların masumiyetinden bahsetmiyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın” diye. Ben de “Tank sürüp halka ateş açan bebeklerden bahsetmiyorum, yanlış anlaşılmasın”..

Ehh!.. Ne diyelim

Yazı için Uyur Yazar‘a teşekkür ederiz..

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın