KHK İle İhraç Olmamışlar !

yorumsuz
8.054
KHK İle İhraç Olmamışlar !

15 Temmuz’dan sonra profesörden kaloriferciye, hakimden bekçiye, hemen hemen her meslekten ihraç meydana geldi…Fakat, zaman zaman “siyasi ayak” tartışması olsa da, siyasetçilerden, hatta siyasetçi tanıdıklarından uzak duruldu…Soruşturmadan ve somut delilden uzak suçlamalar, yüz binlerce insana bir gecede “vatan haini” damgası vururken siyasetçiler arasında hain (tabiri caizse) olmadığı ifade edildi, hatta yetkili bir ağız tarafından “yüzünden tanıma” ifadesi kullanıldı…Böylece, 10 KHKlı milletvekili seçilinceye kadar, Meclis’in KHK adaletsizliklerine duyarsızlığı ve KHKları umursamazlığı devam etti.

İhraç, her KHKlının olduğu gibi Meclis’teki KHKlıların da hayatını değiştirdi, yaşadıklarını unutmaları, adaletsizlikleri görmezden gelmeleri mümkün değildi. Ancak, KHKlı milletvekillerinin Meclis albümü ve internet sitesinde yayınlanan özgeçmişlerinden KHK ile ilgili kısımların çıkarılması, Meclis’in aynı düşüncede olmadığını gösterdi…

Nergis Demirkaya‘nın  gazeteduvar’daki haberinin bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Özgeçmişlerine doğum yeri, eğitim durumu, meslek bilgileri ve siyasi geçmişiyle ilgili bilgilerini yazan milletvekilleri, ayrıca ihraç edildikleri OHAL KHK’sinin sayısını da vererek kamu görevinden çıkarıldıklarını yazdı. Ancak KHK ile ihraç edildiklerine dair bu ifadeler Meclis albümü hazırlanırken özgeçmişlerden çıkarıldı. Milletvekilleri bu duruma tepki gösterdi, bunun üzerine Meclis’in internet sitesindeki özgeçmişlere KHK ile ihraç edilmeye dair cümleler eklendi. KHK ile ihraç edilen milletvekillerinin özgeçmişleri bu şekilde internet sitesinde yer alırken, sürpriz bir kararla “KHK ile ihraç” ifadelerinin çıkarıldığı görüldü. Durumu fark eden milletvekilleri Meclis Başkanlığı’na başvurarak konuyla ilgili açıklama istedi.”

Haberin tamamı için tıklayınız.

KAYNAK: gazeteduvar

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın