KHKlılar Suçsuzdur

yorumsuz
1.126
KHKlılar Suçsuzdur

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, 679 sayılı KHK ile ihraç edilen üç BES üyesi için açılan soruşturmada “istihbari bilgiler dışında somut bir delil bulunmadığı” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, KHK ile ihraç edilen Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri hakkında yürüttüğü soruşturmada “Terör örgütlerine üye olduklarına dair istihbari bilgiler dışında kamu davası açmayı gerektirir somut bir delilin bulunmadığının anlaşıldığı” tespitini yaptı. “Kovuşturmaya yer yok” diyen başsavcılık böylece ihraç edilen BES üyeleri için takipsizlik kararı verdi.

BES Van Şube Yönetim Kurulu üyesi Meftun Atakan ile üyeler Keziban Özmen ve Mehmet Tayyip Güzel, 679 sayılı KHK ile kamu görevinden atıldı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, ihraç edilen üyeler hakkında ilk olarak FETÖ/PDY soruşturması başlattı. Ancak dosyadaki evrakların incelenmesinin ardından üyelerin PKK/KCK örgütü ile irtibatının bulunduğu ve bu nedenle ihraç edildikleri öne sürüldü.

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Kaynak:birgün.net

KHKLI PLATFORMU olarak, bu olayın binlerce KHK’lının hukuksuzca ihraç edilmesinin küçük bir örneği olduğunu düşünüyoruz. Sonunda KHK’ların yanlış olduğu herkes tarafından, özellikle KHK’ları çıkaranlarca kabul edilecektir.

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın