KHKlılarda 50’den Fazla İntihar Vakası

yorumsuz
4.476
KHKlılarda 50’den Fazla İntihar Vakası

KESK, KHK’lar ile ihraç edilen ve aralarında hakim, savcı, polis ve memurların da olduğu 50’den fazla intihar vakası bulunduğunu açıkladı. KHKlıları da içeren ancak genel bir OHAL portresi çeken açıklamanın bir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Eğitim Sen’in 2016-2017 Yılsonu Değerlendirme Raporu’na göre OHAL kapsamında çıkartılan KHK’lar ile birlikte toplamda 33 bin 128 öğretmen ihraç edildi. Son 1,5 yıl içinde 33 bin eğitimci ihraç edilirken, emekli olan öğretmen sayısı 23 bini buldu.
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) işsizlik verisine göre, Türkiye’deki resmi işsiz sayısı 3 milyon 419 bin kişi. Ancak araştırmalar gerçek işsizliğin açıklanan resmi rakamın çok üstünde olduğunu gösteriyor. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı DİSK-AR’in istihdam ve işsizlik raporuna göre, gerçek işsizlik rakamı yüzde 17, işsiz sayısı ise 5 milyon 900 bin kişi.
 …
Artı Gerçek’ten Esra Tur’un haberine göre, üniversite mezunu genç işsiz oranı yüzde 20 ile rekor seviyeye ulaştı. Genç işsizlik her yıl artmaya devam ediyor. Eğitim sektörü, en fazla genç işsizin olduğu sektör. DİSK-AR’ın araştırmasına göre, sadece 2017 yılında ataması yapılmadığı için 52 öğretmen intihar etti.
 …
Haberin devamı için tıklayınız
Kaynak: Kronos
Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın