KHKlının Gündemi

yorumsuz
2.456
KHKlının Gündemi

Bu hafta sesimizi Masuma TutuklulukCezası, OHALde SöyleyeceklerimVar ve KHKlı ADAYLARAsoruyor başlıkları ile duyurmaya çalıştık. İki başlıkla Türkiye TT Gündemine girmeyi başardığımız etkinlerde tüm katılımcılara desteğinizden ötürü teşekkür ediyor ve ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu CHP Sözcüsü Barış Yarkadaş, cezaevlerinden kendisine gelen mektuplar aracılığıyla tutukluların yaşadıkları hak ihlallerini dile getirmesinin üzerine 21.05.2018 Pazartesi günü “Masuma TutuklulukCezası” ile uzun tutukluluk sürelerine ve cezaevindeki hak ihlallerini dile getirmeye çalıştık.

Atılan tweetlerde OHALde tutukluluk sürelerinin uzun olmasının adeta birer cezaya dönüştüğü belirtildi, sayıları 17 bini aşan tutuklu kadın ve 700 civarı bebeğin tutuksuz yargılanması talebi dile getirildi. “Masuma TutuklulukCezası  tag’ine destek veren katılımcıların bazı tweetleri şöyle;

23.05.2018 Çarşamba günü ise “OHALde SöyleyeceklerimVar”  başlığı ile OHALde yaşanılan tüm sıkıntılar dile getirildi. KHKlar ile ihraçlardan, OHAL Komisyonundan, bu süreçte yaşanılanların etkisi ile hastalanıp vefat edenlerden, intiharlardan, kriterlerden, hasta ve yaşlı tutuklulardan, tutuklu kadın ve bebeklerden kısacası OHALde maruz kalınan yaşamı zorlaştıran tüm unsurlardan bahsedildi ve yedi binin üzerinde tweet atılarak Türkiye TT Gündeminde 9. sırasından sesimizi duyurmaya çalıştık.

“OHALde SöyleyeceklerimVar” tag’ine destek veren katılımcıların bazı tweetleri şöyle;

Son olarak 26.05.2018 Cuma günü ise seçimlere az bir zaman kala adaylara sormak istedik. Seçim vaadlerinin ve ülke sorunlarına hangi çözümlerle katkı sağlayacaklarını anlatmaya çalışan adaylara “KHKlı ADAYLARAsoruyor” başlığı altında sorularımızı yönelttik. Cumhurbaşkanı adayları da etiketlenerek OHAL ve KHKları hakkında soruların yöneltildiği etkinlikte sekiz binin üzerinde tweet atıldı ve Türkiye TT Gündeminin 7. sırasından yerimizi aldık. Sorular soruldu, cevapları muhakkak ki duymak isteriz.

“KHKlı ADAYLARAsoruyor” tag’ine destek veren katılımcıların bazı tweetleri şöyle;

KHKlı Platformu

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın