Komisyon Karar Vermeye Başlıyor Mu?

yorumsuz
11.816
Komisyon Karar Vermeye Başlıyor Mu?

HSK tarafından verilen 28/11/2017 tarih ve 1651-1652 sayılı kararlar uyarınca OHAL Komisyonunun vermiş olduğu red kararlarının sonrasında bu kararlara karşı açılacak olan Ankara 19. ve 20. İdare Mahkemelerine, Başkan ve Üye atanmıştır. HSK tarafından yayınlanan duyuru metni ve kararlara ilişkin tablolar ektedir.

T.C.

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU

GENEL SEKRETERLİĞİ

 

BAZI ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ ÜYELERİ İLE BAZI ANKARA İDARE MAHKEMELERİ ÜYELERİNİN MÜSTEMİR YETKİLERİNİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN DUYURU

 

Bazı Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyeleri ile bazı Ankara İdare Mahkemesi üyelerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi çalışmaları Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.

Müstemir yetkileri belirlenen meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Bu sebeple böylesi bir atamadan sonra Komisyonun karar vermeye başlayacağını beklemek Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın açıklamaları doğrultusunda da sürpriz olmayacaktır. 

Yayınlanması beklenen OHAL KHK’sı ile birlikte değerlendirildiğinde Komisyonun bu hafta sonuna kadar veya en geç önümüzdeki hafta başı ilk kararlarını verip ilgililere tebliğ etmesi müşahede edilmektedir. 

Komisyon tarafından yapılan inceleme sonucu verilebilme ihtimali olan red kararlarına karşı dava açmak için ise acele edilmemeli, kararın gerekçesi ve gözetilen hususlar dikkate alınmalıdır. Dava açma süresi muhtemelen kararın içerisinde yer alacaktır ki bu süre İYUK uyarınca da 60 gündür. Bu kapsamda her bir KHK’lı bakımından bahse konu sürenin en hayırlı biçimde sonuçlanmasını diler, diğer hususlarda olduğu gibi bu davalar sürecinde de yardımlaşmanın en üst düzeyde olmasını temenni ederim.

Fatih ALKAN

Kaynak: HSK

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın