Nesrin, Daha Mahkemesine Çıkmamıştı

yorumsuz
7.061
Nesrin, Daha Mahkemesine Çıkmamıştı

Ohal döneminde yaşanan mağduriyetlere, dramlara maalesef ki her gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu platform üzerinden duyurduğumuz kaçıncı vefat haberi.. Dileriz ki; bu vefat haberi duyurduğumuz son haber olur.. Anayasada belirtilen herhangi suç isnadı olmadan, haksızca, hukuksuzca yapılan tutuklamaların ve özellikle de cezaevlerinde yaşanan hak ihlalleri sonucunda, gencecik, hayatının baharında olan kaç insanın yaşamı sona erdi.. Son vefat haberi de; Ordu cezaevinde zatürre mikrobu kapması sonucunda hayatını kaybeden Nesrin Gençosman.. KHKlı platformu ailesi olarak, Nesrin Gençosman’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz..

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, milletvekili olmanın sorumluluğu alarak, Nesrin Gençosman ile ilgili, TBMM’ye ve Adalet Bakanlığı’na araştırma ve soru önergesi verdi..T24 gazetesinde yer alan haberin bir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ordu Cezaevi’nde zatürre mikrobu kapsamının ardından ilaçları verilmediği gerekçesiyle hayatını kaybeden Nesrin Gençosman(30) ile ilgili Adalet Bakanlığı’na soru önergesi ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na araştırma dilekçesi verdi. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunun konu ile ilgili inceleme yapmasını ve Ordu E Tipi Kapalı Cezaevi’ni incelemek üzere bir ziyaret gerçekleştirmesi talebinde bulunan Gergerlioğlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül‘ün yanıtlaması istemiyle sunduğu önergede de şu soruları yöneltti:

*Nesrin Gençosman adındaki yurttaşın ilaçları verilmemesi sebebiyle Ordu Cezaevinde hayatını kaybettiği iddiası doğru mudur?

*Bu iddia doğruysa konuyla ilgili adli ve idari soruşturma açılmış mıdır?

*Olayla ilgili kamera kayıtları incelenmiş midir?

*Nesrin Gençosman adlı yurttaşın ölümüyle ilgili otopsi yapılmış mıdır?

*Yapılmışsa ölümüne sebebi ne olarak belirtilmiştir?

*Bu soruşturmalar devam ederken görevden uzaklaştırılanlar olmuş mudur?

Sorumluluklarının büyük olduğuna dikkat çeken Gergerlioğlu,

Üzerimizde oldukça büyük bir sorumluluk bulunmaktadır. Kocaeli’nin ve Türkiye Genelinin bütün sorunlarını meclise taşıyarak çözüm üretmeye çalışacağız. Tüm Türkiye’nin milletvekili olarak ayrım yapmadan tüm yurttaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek birinci görevimizdir dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Kaynak: T24

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın