Ohal Komisyonuna Başvuracağım

yorumsuz
3.463
Ohal Komisyonuna Başvuracağım

27 yıl hizmet verdiği Marmara Üniversitesi’ndeki görevinden şubat ayında çıkarılan KHK ile ihraç edilen Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, OHAL Komisyonu’na başvuracağını söyledi.

DİSK, Beşiktaş’ta dün “OHAL Komisyonu emekçilerin gasp edilen hakları için çözüm olabilir mi?” başlıklı basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, DİSK Genel Başkana Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Dr. Arzu Çerkezoğlu, CHP eski milletvekili Süleyman Çelebi’nin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Toplantıda konuşan Kaboğlu, OHAL Komisyonu’na Ankara’da KHK ile ihraç edilenlerin başvurmayacağını; ancak İstanbul’dakilerin başvuracağını belirterek “Ankara’daki arkadaşlarımız ‘Komisyon 15 Temmuz darbesi için kuruldu. Ancak, biz darbeci değil aksine hükümetten farklı düşündüğümüz için ihraç edildik. Bundan kaynaklı da başvurmayacağız’dedi. İstanbul’daki ben ve benim gibi düşünenler ise hukuka olan inancımızdan kaynaklı başvuracağız” diye konuştu. Anayasa ve OHAL çerçevesinde gerekli önlemlerin alınması yerine bir yıllık OHAL yönetiminde çıkarılan 26 adet KHK yoluyla Anayasa kurallarına aykırılıklar zincirinin oluştuğuna dikkat çeken Kaboğlu, aykırılıkları şöyle sıraladı:

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Kaynak:Cumhuriyet

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın