OHAL’de Kaçırılan Ümit Horzum Bulundu

yorumsuz
5.052
OHAL’de Kaçırılan Ümit Horzum Bulundu

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL ile birlikte yaşanan ağır hak ihlallerine adam kaçırma ve zorla kaybetme vakaları da eklendi.

Ağırlıklı olarak Ankara’da gerçekleşen ve doksanlı yıllardaki ‘beyaz torosları’ hatırlatan zorla kaybetme vakalarının sonuncusu 130 gün önce Yenimahalle’de bir AVM önünden siyah renkli Transporter bir araçla kaçırılan Ümit Horzum olmuştu. Ankara’da kaçırılan 11’nci kişi olan Ümit Horzum‘un bulunduğu haberini eşi Twitter hesabından yayınladığı mesajla duyurdu.

Ümit Horzum’un sağlık durumu ile ilgili edindiği bilgileri de eşi şu ifadelerle duyurdu:

Eşim Ümit Bey ile alakalı iyileşmiş ağır yaraları ile birlikte vücudunda kırıklar olduğunu ayrıca kulak zarının delinmiş olduğunu öğrendim ve duyunca tarifsiz bir acı hissettim Ve 133 gün boyunca kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılıp henüz bilmediğimiz bir yerde alıkonuldu.

NE OLMUŞTU?

06 Aralık 2017’de saat 18.00 sıralarında Ankara Yenimahalle ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde bulunan A City isimli alışveriş merkezinin önünde aracının önünün siyah bir Transporter ile kesilip zorla araca bindirilen Ümit Horzum’dan o günden sonra bir daha haber alınamadı.

Horzum’un eşi Aynur Horzum, eşinin kaçırıldığı bilgisini olaydan bir gün kendisini ilk defa gördüğü ve tanımadığı, eşinin arkadaşı olduğunu ifade eden kişinin haber vermesi üzerine aldı.

Kaçırma olayının ardından Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurularda bulunan Aynur Horzum, eşinin akıbetine ilişkin tek bir bilgiye ulaşamadı.

Haberin tamamı için tıklayınız.

KAYNAK : Artıgerçek

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın