Ölüme Yolculuk

yorumsuz
5.848
Ölüme Yolculuk

Türkiye, uzun zamandır KHK ihraçlarına sahne oluyor. 2 yıldır iş bulamayan ve toplumdan dışlanan KHKlılar, yeni çözüm yolları arıyor. Bu yollardan biri; Meriç’ten yurt dışına çıkmak. Meriç’teki tehlikeli yolculuklar, sık sık ölümle sonuçlanıyor. Son kaza 19 Temmuz gecesi meydana geldi… Ayrıntılar şöyle:

Kaçak yollarla Türkiye’den Yunanistan’a geçmeye çalışan 9 kişinin bulunduğu bot, Meriç Nehri’nde alabora oldu, suya kapılanlardan 5’i ilk anda kurtarıldı. Yunan yetkililer, botta bulunan 9 kişinin kimlikleriyle ilgili bilgi paylaşmayı reddetti. Ancak botta, ihraç edilen öğretmenler bulunduğu bilgisini verdiler.

Euronews Atina ofisinin ulaştığı Yunan yetkililer, kurtarılanların Türkiye sınırında bir karakolda tutulduklarını açıkladı. Aralarında, eşi ve 3 çocuğu kayıp durumda olan Murat Akçabay da vardı. Bugün, Hatice Akçabay(36) ve 1 yaşındaki oğlu Bekir Aras’ın cansız bedenleri bulundu. Diğer çocuklar; Ahmet Esat(7) ve Mesut(5) Akçabay’ı kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 

KAYNAK YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

  1. http://www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/turkiye/1031481/Meric_Nehri_nde_kaybolan_Turk_ailenin_kimligi_belli_oldu.html?__twitter_impression=true
  2. https://www.artigercek.com/meric-te-bogulan-anne-ve-cocugunun-cenazesi-bulundu?t=1532105305
Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın