Pazara Bylock Operasyonu!

yorumsuz
1.931
Pazara Bylock Operasyonu!

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, Aksaray merkezli olmak üzere İstanbul, Antalya, Kayseri, Kırıkkale, Ankara, Konya, Balıkesir ve Eskişehir ilerindeki 27 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Haberleşme sistemi ‘ByLock’ kullanıcısı olduğu ileri sürülen şüphelilere yönelik bugün sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Hakkında yakalama kararı çıkartılan 27 kişiden 16’sı gözaltına alındı.

 

Yanlışlık Olmasın?

Aksaray merkezli 8 ilde yapılan eş zamanlı baskınlarda evinde bulunamayan G. D., pazarcılık yaptığı öğrenilince çalıştığı pazar yerinde gözaltına alındı. G. D. pazar yerinde kendisini arayan polisleri görünce epey şaşırdı.

Operasyonun tüm görüntüleri ekranlara böyle yansıdı:

Pazar yerinde domates, biber satarken polisi karşısında görüp gözaltına alınacağını öğrenen G. D. ”Beni neden gözaltına alıyorsunuz? Yanlış olmasın. Benim kimseyle alıp veremediğim yok. Ben sebze mi ne yapacağım? Ne zaman çıkarım?” diyerek sitem etti.

Mahkeme kararı ile gözaltına alınan G. D. ve diğer şüpheliler, Aksaray Eğitim ve Uygulama Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Kaynak: DHA

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın