Suç Ne Suçlu Kim?

yorumsuz
3.215
Suç Ne Suçlu Kim?

Kronos.news adlı haber sitesinde; 82 yaşında olan ve 15 aydır tutuklu bulunan Hacı Mustafa Türk’ün eşi Selver Türk’ün Mağduriyetler adlı sosyal medya hesabından paylaşılan bir videodaki sözlerine değinilmiş, Selver Türk:  “Turgut Özal’ın önüne sofra kurmuşum ben. Bülent Bey, Bülent Arınç! Hacı Amcan’la ikimizin arasına oturuyor, ikimizin elini tutarak resim çektirdi. Ona sorun bizi. Vermek, hayır yapmak suç mu?” diyerek sitem ediyor.. Haberin çarpıcı kısımlarını sizlerle paylaşıyoruz..  

Manisa’nın Turgutlu ilçesi Akçapınar köyünde yaşayan 60 yıllık hayat arkadaşı Selver Türk; eşinin yaşından dolayı bir çok sağlık sorunu olduğunu, yürümekte bile zorlandığını anlatan Selver Türk, “Eşimin diyabeti, tansiyonu, kolesterolü var. İdrarını tutamıyor. Eşim darbe mi yapmış? Allah insaf, merhamet versin” dedi.

Eşimin Çamaşırlarını Bile Geri Vermiyorlar

Dört oğlu olduğunu ve birinin ceza evinde babasıyla kaldığını belirten Türk, iki ayrı güne görüşme gününün verilmesinden de şikayet etti:

“Dört oğlum var benim, biri hapishanede babasıyla. Görüşme gününü Salı gününe ayarlamışlar, birini Perşembe gününe. Ne yaparsın, seni getiren yok götüren yok… Yani belki 15 tane pijama götürdüm namazlarını kılabilmesi için, idrar kaçırdığından. Çamaşırları da geri vermiyorlar bize, yıkayıp geri götürelim. Evde olanı götüreceksin. Alacak gücümüz var mı bizim?”

Bu Kadar Utanmazlık Olur mu?

14 kişilik koğuşta 29 kişi ile birlikte kalan Hacı Mustafa Türk’ün eşi Selver Türk, duygularını şöyle anlattı:

“Doktora götürüyorlar hastaneye, giderken Hacı Amcanın eline kelepçe vuruyorlar. Hacı Amcan da ‘utanın, inip bir yere giderken zorla siz tutuyorsunuz kolumdan. Bu kadar utanmazlık olur mu, benim elime kelepçe vurmayın, isterseniz götürmeyin beni’ demiş.

Darbe yapmış, FETÖ’cüymüş, öyle inandırdılar.. Sorsunlar bizi, Bülent Arınç’tan sorsunlar. Milletvekili Muzaffer Yurttaş Meclis’i gezdirdi bize. Biz teröristtik de neden oraları bize gezdirdi. Dört kitaba sığar mı yavrum, dört kitaba sığar mı?”

“Eşinin, çocuklarının ve sözünün geçtiği insanların devlete ve millete düşman olmadığını anlatan Türk sözlerine şöyle devam etti: “Eğer ki benim kocam, çocuklarım, kendim, herhangi sözümün geçtiği biri devlete millete, bir teröre, bir can almaya Allah bin defa onların canını alsın.”

Yapılan son duruşmada 7 şahitten 4’ü gelmediği için tahliye edilmeyen Hacı Mustafa Türk’ün eşi Selver Türk : “Ben Hacı Amcan’a dedim ki, “Ömür boyu burada kalsan hiç üzülmeyeceğim, değil mi bu sana nasip oldu” dedim. Dışarda da olsan 4 metre kefenle gideceksin, burada olsan da… Ömür boyu burada kalsan, burada ruhunu versen bu sana yeter, dedim.

Allah İnsaf, Merhamet Versin 

“Bu adam ne yapar çocuğum, tekerlekli sandalyeyle giden bir insan. Kimi öldürecek, kimi edecek de orada durduruyorsunuz. Onu bıraksanız da şurada benim yanımda… Ben geceleri sabah edemiyorum. Allah insaf, merhamet versin.”

İşte Selver Türk’ün yürek burkan açıklamaları:

Haberin tamamı için tıklayınız

Kaynak: Kronos.news

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın