Tek Tip Kıyafet Dönemi Başladı

yorumsuz
1.608
Tek Tip Kıyafet Dönemi Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tartışmasını başlatıp talimatını verdiği tek tip kıyafet, Sincan Cezaevi’nde adli mahpuslar üzerinde uygulanmaya başladı.

“FETÖ” adı altındaki yargılamalarda bir sanığın Türkçe “kahraman” anlamına gelen “Hero” yazılı tişört giymesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tartışması başlatılıp talimatı verilen tek tip kıyafette uygulamalar başladı.

Toplumsalhukuk.net’e konuşan bir avukat, müvekkil görüşmesi için gittiği Sincan Cezaevi’nde müvekkilinin görüşmeye tek tip kıyafetle getirildiğini belirtti. Avukat, görüşte yaşananları şöyle aktardı:

Sincan T Tipi’nde adli suçlardan tutuklu ve hükümlü iki ayrı müvekkil ile geçen hafta görüşmeler yaptım. Her ikisi de görüşmelere turuncu göğsünde “CİK” yazan tişört ve bol lacivert kumaş pantolon ile geldiler. “Ne oluyor?” diye sorduğumda “Koğuş içerisinde kıyafet sıkıntısı yok fakat aile-avukat görüşü için dışarıya çıktığımızda ya da posta kargo işlemleri için koğuştan çıkarıldığımızda bunları giymek zorundayız” dediler. Müvekkilim cezaevi içerisinde çalıştırılan hükümlülerin çalışırken bu kıyafetleri giydiğini aktardı. Ayrıca L tipi ve T tipi adli tutukluları SEGBİS görüşmelerine de bahsettiğim turuncu tişörtler ile çıkıyorlar.

Böylece Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tek tip uygulaması, ilk olarak Ankara’da, Sincan Cezaevi’nde direnç görmeyecekleri gruptan direnç görmeyecekleri bir kıyafet ile adli mahpuslarda uygulanmaya başlamış oldu.

Haberin Tamamını Okumak İçin Tıklayın

Kaynak: Sendika62.org

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın