Ve Bunu Sizler De Çok İyi Biliyorsunuz!

yorumsuz
1.519
Ve Bunu Sizler De Çok İyi Biliyorsunuz!


 

Filler altında ezilen her daim çimler olmuştur. O çimler kim mi oluyor!…Durun hemen yazmayım zaten anlarsınız.. Çimlerin çeşidini ve tarihini yazsak bitiremeyiz; kökü baya uzun.. Bu da çok norma,l bir zamanlar devlet eliyle sulandı, bakıldı, temizlendi, cilalandı, büyütüldü.. şimdi de ister; buna, çimler koparılmak istendi diyelim ister, çimlerin arasına zararlı otlar girdi diyelim ister, çimler zararlı bi şekilde çıkmaya başladı diyelim; ister “artık çok büyüdün sesin de çok çıkıyor boyunda çok uzadı” diyelim bi şekilde bu çimler bu araziden irtica ettirilmekte, koparılmakta ve çöpe atılmakta. Ama unuttuğunuz bir şey var…!

Unuttuğumuz şey bu insanlar bu vatanın insanları; Egeli, Ankaralı, Karadenizlisi, Trakyalısı, Çerkezi, Kürdü, Lazı…bu topraklarda yetişmiş eğitimli, masum, mazlum Anadolu insanlarını “sizin gibi aldatılmış” ya da hasbelkader bi yanlışlık neticesinde işinden bir gecede, posta ile öğreneceği bilgiyi İnternetten herkes gibi… belki de bi başkasından; “Hergün saat 8 de gittiği, canı gibi sevdiği, ekmek parasını kazandığı, fedakarlık yaptığı, manevi bağ kurduğu, belki kolunu bacağını kaybettiği..” işinden atıldığını duymak hem de sebebini bilmeden! nasıl bir duygu….bilir misiniz? herkes bilmez; bunu anca vicdanı olanlar anlar. Bu insanların çoğunluğu ‘evet aldatıldı’ fakat bu insanların çoğu zararlı olan şeylerin gölgesinden bile geçmedi.. insanlığın daha müreffeh bir seviyeye gelmesi için çalışıyorlardı…bu insanların hemen hemen hepsi çiftçi çocuğu, memur çocuğu.. özetle Anadolu çocuğu…150 binden fazla ihracın bir kadar da kapatılan özel kurum çalışanları ve yakınları ile 1 milyon insandan bahsediyoruz! Ve bu 1 milyon insan küskün, umutsuz, aç, zulme uğramış, hayal kırıklığına uğramış, çocukları ile birlikte bir dipsiz kuyunun içindeler. Düşmüşler bi kere! yardım istiyorlar o yardım da hak, hukuk, adalet ve  özgürlük… yani sizden lütuf ve ayrıcalık da istemiyorlar.  O kuyuda onları bırakmak hemde yukarı da çocukları varken onları görmek, hıçkırıklarını duymak…  bakıp gitmek, kulakları tıkamak nerede görülmüş hangi dinde insanlıkta var söyleyin…!

Kartları doğru oynayalım ki hukuku ne kadar bitirdiğinizi ne kadar garabete uğrattınızı  insanları ne kadar aldattığınızı… insanlar derken! Sadece sebebi bile söylenmeden ihraç edilen masum, iddianamesiz içerde olanları kastetmiyorum, size oy verenleri sizi sevenleri kastediyorum. Yaktılar diyorlar, insanları, ocaklara ateş düşürdüler, o darbeye karışmadı ki diyorlar, korkar oldum halini sormaya diyorlar, düşman ettin beni kan bağımla diyorlar, gerçek suçluları alsınlar şu öğretmenden şu doktordan ne istediler diyor, seviyordum seni ama yanlış yaptın diyor..evet diyorlar, belki hala çok değiller ama sizi sevenler diyor; aa demeyen varsa, o da içinden diyor; dili söyleyemez şuan yoksa alacaklı değil verecekli olur onunla. Hele bazıları var hiç girmiyorum o kısma…Kartları doğru kullanalım diyorum; darbe ile ilişkilendiriyorsun, atıldığımız KHK da korkuç darbe teşebbüsü 15 Temmuzu yazıyorsun açılan davalar da dilekçelerde bu ibare geçiyor ama o ülke de bile  değildi;  ya da o evdeydi, o işindeydi, memleketindeydi.. ve bunu sizler de çok iyi biliyorsunuz…ama şayet amaç başka ise o zaman söylenecek söz; tebrik ediyoruz hep beraber yaşadığımız ülkeyi daha yaşanmaz hale getirdiniz..! tebrikler hukuku bitirdiniz!, adaleti zedelediniz!, özgürlüğü ayaklar altına aldınız!…ve belki de en önemlisi yalan söylediniz..! siyaseti kılıfına göre kullandınız fakat nefretiniz, öfkeniz adaletiniz, hukukun önüne geçmesin o zaman siyasetçi bile değil insan bile olamazsınız..!

Hukuk ve adaletin; mesleklerini hukuk dışı şekilde elinden alınanların geleceği gün elbette yakındır.. Çimler bir gün elbet belini doğrultur ama ya filler!

SOSYOLOG

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın