Vefat Eden Mühendis İhraç Edildi

yorumsuz
4.158
Vefat Eden Mühendis İhraç Edildi

Seçimlerin ardından beklenen KHK yayımlandı ve daha önce de örneklerini gördüğümüz mantıksızlık zincirine yeni halkalar eklendi. KHKlarla yapılan ihraç ve iadelerin ne kadar özensiz hazırlandığı ve KHKların sonuçlarının, toplumun ihtiyaçlarını gidermekten  çok uzak olduğu yine gözlerden kaçmadı. Birgün’ün konu ile ilgili haberini sizlerle paylaşıyoruz. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) döneminde çıkartılan KHK’lerden sonuncusu olan 701 sayılı KHK ile 18 bini aşkın yurttaş mesleğinden ihraç edilirken bir ay önce hayatını kaybeden bir mühendis de KHK ile mesleğinden atıldı.

Mersin’de Tarım İl Müdürlüğünde çalıştığı sırada 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açığa alınan, ardından kendi isteği ile emekli olan Yusuf Fındık isimli yurttaş, 16 Haziran’da kanser tedavisi gördüğü sırada yaşamını yitirdi. Önce açığa alınan ancak daha sonra emeklilik hakkı kazanan Fındık, Şube Müdürlüğü de yaptığı Mersin Tarım İl Müdürlüğünde son olarak mühendis olarak görev yapıyordu. Emeklilik hakkını kazandıktan sonra Mersin’de kanser tedavisini sürdüren Fındık, 16 Haziran’da hayatını kaybetmesinin ardından dün gece yayımlanan KHK ile Tarım İl Müdürlüğündeki mesleğinden de ihraç edildi.

Haberin Tamamı İçin Tıklayınız..

Kaynak: Birgün

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın