Yakalım Demiyorum Ama

yorumsuz
7.492
Yakalım Demiyorum Ama

Ulusal Kanal’da yayınlanan 10 Eylül 2017 tarihli  “Alternatif” programında, Sabahattin Önkibar, FETÖ ile mücadelenin nasıl olması gerektiğine ilişkin işkenceyi meşru gösteren fikirlerini dile getirdi.

Osmanlılar döneminde Fatih’in, Hurufileri diri diri yaktığını öne süren, buna benzer “ibretlik” cezalarla Fethullahçılarla mücadele edilmesi gerektiğini savunarak; hukukun işletilememesi ve adil yargılama ilkelerinin ihlal edilmesi, evrensel hukuka (İslam hukukuna bile) aykırı yargı kararlarının yaygınlaşması nedeniyle halen kimin suçlu kimin masum olduğunun bilinmediği, toplumun büyük bir kesiminin FETÖ’cü olmakla itham edilip etiketlendiği OHAL döneminde, bütün bu kesimi ilgilendiren bir konuda işkence ve kötü muameleyi meşrulaştırarak, nefret söylemi ile hareketin propagandasının yapılması, açıkça insanlığa karşı yapılan suçlar arasındadır.

Bu açıklamayı ve temsil ettiği anlayışı kınıyor ve reddediyoruz. Terörle mücadelede hukuk ve adaletin dışına çıkılması, sonu gelmeyen acılara, haksızlıklara ve terörün de istediği kaosa hizmet etmek anlamına gelmektedir. Kayıtlara geçmesi ve bu anlayışa karşı tepkilerin yükseltilmesi için bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın