Yeter, durdurun bu zulmü!

yorumsuz
1.802
Yeter, durdurun bu zulmü!

Şu anda ülkemiz cezaevlerinde 17 bin kadın ve 668 bebek / çocuk, terör örgütü safsatası kapsamında tutuklu bulunmakta.

Onbinlerce kişi bir yılı aşkın süredir, kimileri ise üç, dört yıldır, haklarında tek bir suç delili dahi bulunmadığı halde tutsak edildiler.

Ülkemiz cezaevlerinin doluluk oranı %100’ü çoktan aşmış durumda. Hatırlarsınız ki “adi suçlular” yani gaspçı, tecavüzcü, hırsız gibi 30 binin üzerinde mahkum da 6 ay kadar önce serbest bırakıldılar. Bu halde bile, 20 kişilik koğuşlarda 40, 50 kişi kalanlar hiç az değil.

Anayasaya göre, bir mahkuma en az 7 m2’lik alan düşmesi gerekirken bizde 7 mahkuma 1 m2’lik alan düşmekte. Adım atacak, hava alacak yer yok. Hele ki bebekler. Annesinin gece üzerine örttüğü battaniyenin üzerinde gündüz emekleyen bebekler.. Yetişkinlerin bile hava alamadığı 40 kişilik koğuşlarda nefes almaya çalışan bebekler. Üzüntü ve stresten sütü kesilen anneye su verilmeyip te patlıcan yemeye maruz bırakılan bebekler. Doğarken hasta doğan ve tedavisi için annesinin tahliyesine izin verilmeyen, ölüme terkediken yavrular. Mübalağa değil bunlar, ve niceleri..

Kur’an, anne ile babanın ortak rızası ya da annenin sağlık sorunlarından kaynaklanan süt verememe durumu haricinde, 2 yaşına kadar bebeğin sütünün kesilmesini YASAKLAMIŞ.

Anneler, çocuklarını iki tam yıl emzirsinler. Bu, emzirmeyi mükemmel şekliyle uygulamak isteyenler içindir.(Bakara 2/233)

Ve malesef, karı-koca zindanlarda olanlar ve çocuğunu emanet edecek kimse bulamadıklarından dolayı çocuğuyla beraber mahkum edilen anneler de “Utanmazlar”ın en acımasız icraatlarından.

Peki nasıl bir terör örgütü üyeliği bu? Maddi durumu olmayan ailelere yardım için düzenlenen organizasyonlarda kek, börek vs. satarak, MEB denetimindeki özel okullarda öğretmenlik yaparak hatta çocuğunu bu okullara göndererek, resmî ve legal bazı derneklere her vatandaşın hakkı olduğu gibi üye olarak, şimdiki CB ve AKP genel başkanının, zamanında açılışını yaptığı bankada hesabı bulunarak, Google Play Store ve Apple Store’dan herkese açık Whatsapp benzeri iletişim uygulamalarını kullanarak, gazete abonesi olarak, “Ağaç Kökü” yemeye mahkum edilen ailelere “İnsanlık Namına” maddi-manevi yardımda bulunarak, velhasıl suçla uzak-yakın alâkası bulunmayan hareketlerin, birileri tarafından suç diye inandırılmaya çalışıldığı bir üyelik.. Suç olanları saysak daha kısa kesebiliriz aslında.

%98’i müslüman (!) bu ülkede bu zulüm nedir Ey Ehl-i İnsaf!..

Zulme, zulümdür demek için illa mazlum mu olmak gerek!.

Bu çocuklar, bebekler, güneşe hasret, havaya hasret, sevgiye hasret.

Anne şefkât kahramanıdır, amenna lakin bu vaziyetteki bir anne nasıl olur da çocuğuna maksimum ilgi-alâka gösterebilir? Empati yapın, o annenin yerine koyun kendinizi!. Vicdanınızı mı kaybettiniz n’oldu size, nerde “Anadolu İnsanı”?

Çanakkale’de, Sakarya’da, Harp Meydanlarında, düşman askerini bile yaralı başına bırakmayıp yardım eden, evini açan Anadolu’mun insanı, nasıl bu hale geldiniz?

Yeter, durdurun bu zulmü!. Mazlumun âhı arşa dayandı, an kaldı ki Yaratan’ın gayretine dokunacak. Elinizden birşey gelmiyorsa bari duyurun, günahsız bebekler, melekler hakkı için.

Yazı için Uyur Yazar‘a teşekkür ederiz..

Sosyal Medyada PaylaşFacebookTwitterGoogle+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın